Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lasy-wroclaw.pl/includes/menu.inc).

Często spotykane wykorzystania w ogrodnictwie i budownictwie różnego rodzaju siatek i folii.

Najróżniejsze siatki i folie są bardzo popularnym asortymentem większości sklepów z artykułami budowlanymi i ogrodowymi. Posiadają one bardzo różnorodne zastosowanie, wykonane także są z bardzo różnych materiałów. Niezwykle popularna jest na przykład folia PE, jaka dzięki swoim właściwościom szybko zyskała uznanie właścicieli domów i ogrodów. Folię tę produkuje się w paru grubościach i rozmiarach, lecz w razie konieczności można ją też kleić.
Stosuje się w tym celu specjalne rodzaje taśm, które zapewniają wytrzymałe i nieprzepuszczające wody połączenia. Folia PE jest bardzo wszechstronnie wykorzystywana w licznych sytuacjach. Przede wszystkim stosuje się ją w każdym miejscu, gdzie jest wymagane zagwarantowanie właściwej izolacji od wilgoci, a więc na różnego rodzaju wylewkach, podłogach i posadzkach. Można ją również zamiast papy stosować przy fundamentach oraz stropach, a także przy ochronie stolarki i dachów. Z kolei w zastosowaniach ogrodniczych folię tę można na przykład znaleźć przy oczkach wodnych, ale także przy konstrukcji rozmaitych szklarni i namiotów.
siatka
Author: Betafence
Source: Betafence


Bardzo często w ogrodach i domach używa się również różnego rodzaju siatki ochronne. Szczególnie przydatna jest siatka na krety , pozwalająca na bardzo skuteczną ochronę przed tymi zwierzętami. Co prawda pełnią one bardzo ważną rolę w przyrodzie, ale nie każdy będzie chciał, żeby akurat w jego ogrodzie kopały swoje kopce. I tu doskonale będą się sprawdzać tego typu, chroniąc grządki czy trawniki przed wizytą nieproszonych gości. Tego typu siatki wykonuje się z najróżniejszych materiałów.
Bardzo dobre jakościowo są siatki zrobione z różnych metali, ale w ostatnim czasie klienci tak samo chętnie wybierają odmiany zrobione z plastiku. Umieszczenie siatki około 10 cm pod powierzchnią ziemi nie pozwoli tym zwierzętom na przedostanie się w okolice korzeni roślin, chroniąc je dzięki temu przed uszkodzeniem. Siatki na krety robi się z bardzo wytrzymałego plastiku, który nie niszczy się pod wpływem warunków atmosferycznych, tak więc po założeniu powinny przez wiele lat chronić dane miejsce.