Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lasy-wroclaw.pl/includes/menu.inc).

Jakie istnieją sposoby na myszy? Jak można je wygonić z naszego mieszkania? Co można zrobić? Jakie są możliwości?

Rzeczywiście wystarczy już parę chłodniejszych dni, aby myszy zaczęły poszukiwać bezpiecznego miejsca pod dachem naszego domu. Jeżeli im na to pozwolimy to po jakimś czasie założą gniazda i zamieszkają u nas już na dobre.


Co tak więc można zrobić, aby tak się nie stało? Jak jesteśmy w stanie walczyć z tymi gryzoniami?


ogród wiosną
Author: nakashi
Source: http://www.flickr.com


Jak jeszcze będzie na zewnątrz sucho orazciepło, to najlepiej obejść dom z każdej strony, żeby poszukać szpar, jakimi gryzonie są w stanie dostać się do domu. Najkorzystniej także zobaczyć listwy przy podłodze czy okolice rur instalacji c.o., szczególnie tam, gdzie przechodzą przez ścianę. Każdą z takich szpar należy zalepić gipsem, co niezbędne jednak, nie możemy brać tu pod uwagę tylko parteru, gdyż dla myszy wspięcie się po murze, nawet pod strych, nie stanowi żadnego problemu.


A istotnie okolice dachu, zwłaszcza w starszych domach są pełne małych szczelinek, którymi myszy mogą się wślizgnąć do domu. Te gryzonie nie przepadają za aromatem dzikiej mięty, dziewanny lub dzikiego rumianku. Stronią także od spleśniałej cytryny, lakieru do włosów czy kwiatów wrotyczu, jakie można zbierać latem i wysuszyć.

Jeżeli opublikowane w tym artykule treści dają Ci do myślenia, to dodatkowo zerknij na informacje (https://www.winnicadwiegranice.pl/wina-polskie/), które przeczytasz, kiedy klikniesz ten link.

Tak więc jak odnajdziemy gniazdo myszy możemy po sprzątaniu zastosować taką terapię. Ten odstraszacz myszy nie jest niezawodny, ale jest w stanie nam troszkę zaoferować wytchnienia. Bardzo ciekawym sposobem jest użycie nowatorskich rozwiązań, typu elektryczny odstraszacz myszy. Emitują one niesłychalne dla człowieka, lecz bardzo drażniące da gryzoni sygnały. Zaleca się włączanie ich w miejscach, w jakich dostrzegliśmy ślady ich działalności.


Efektywność tego typu metody jest bardzo wysoka, potwierdzona przez wiele osób. Ale oczywiście w takiej sytuacji trzeba sprawdzić, jakie mamy odstraszacze do wyboru, by wybrać najlepszy rodzaj dla naszych potrzeb. Na rynku faktycznie jest wiele takiego rodzaju sprzętu, tak więc jak planujemy coś najlepszej jakości to powinniśmy trochę się dowiedzieć o tej kwestii.
Jak już to wykonamy będziemy w stanie ocenić czy lepsze są naturalne metody, a może taki odstraszacz pełni swoją rolę.

Jeśli chcesz zdobyć inne informacje na omawiane zagadnienie, to pomocne w tym okażą się przydatne wskazówki, które znajdziesz tu. Sprawdź to!

Najlepiej jednakowoż będzie jak zastosujemy tradycyjne i bardziej nowoczesne metody. Wtedy będziemy mieć pewność, że myszy wyprowadzą się z naszego domu.