Jeśli znudziła nam się 'mała czarna' o poranku, to na pewno odnajdziemy wiele napojów, które ją z łatwością zastąpią

Dawniej najpowszechniejszym napojem na dobre rozpoczęcie dnia była czarna kawa. Obecnie bardzo często zastępujemy ją różnymi napojami, które także posiadają własności stymulujące i są bardzo zdrowe.
Od paru lat niezwykle popularna stała się tak zwana zielona kawa. Jest to tradycyjna kawa, która nie była poddana procesowi palenia. Jest zatem ona naturalnym oraz zdrowym napojem. Bardzo wielu konsumentów uważa, iż posiada ona również właściwości odchudzające - . Należy jednakże pamiętać, że cudowne preparaty nie istnieją. Jeśli nawet zielona kawa (przejrzyj tą witrynę sprawdź promocje na serwis ekspresów do kawy wrocław) przyspiesza metabolizm, to nie sprawi ona, iż nagle uzyskamy idealną figurę. Wymagana jest jeszcze właściwa dieta oraz treningi. Zielona kawa (więcej ofert w kawa arabica ziarnista kawa sklep internetowy) jest więc dobra wyłącznie wtedy, jeżeli pasuje nam jej smak.
Author: Bruno Roots
Następną niesłychanie powszechną substancją, która wypiera kawę jest guarana. Ta brazylijska roślina posiada ponoć więcej kofeiny niż ziarna kawy i nie powoduje nerwowości. Z reguły stosuje się ją w przypadku zmęczenia fizycznego i umysłowego - czytaj dalej. Bardzo wiele osób twierdzi, iż jest świetna także na bóle głowy i dolegliwości krążeniowe. Nie każdy wie, lecz guarana jest też wykorzystywana do produkowania specjalnego typu piwa i chleba. Znajdziemy ją w wielu napojach energetycznych. Możemy ją także zażywać jako suplement diety oraz jako preparat wspomagający chudnięcie. Nie powinno się jednak przekraczać zalecanych dawek dobowych.
Jeżeli zatem kawa trochę nam się już znudziła albo pragniemy spróbować czegoś nowego, to bez problemu odnajdziemy rozmaite napoje, które ją zastąpią oraz będą znakomicie smakowały.