Kiedy, czas się rozliczyć PIT - genialne rozwiązania

Przychodzi czas, że musimy pozliczać się ze Skarbówką. Trzeba uzupełnić odpowiednią deklarację. Nie zawsze jednak mamy świadomość, jaki PIT, trzeba wypełnić. Jeśli np. zlikwidowaliśmy nasze papiery wartościowe, wtedy trzeba wybrać pit 38. Ale nie ma, czym się przejmować, jeżeli nie mamy pewności, bo zawsze w Urzędzie Skarbowym można spytać, który PIT powinniśmy wypełnić.

Rozliczenia online
Author: U.S. Department of Agriculture
Source: http://www.flickr.com
Można też poszukać informacji na stronie Urzędu Skarbowego. Dzięki temu nie popełnimy zbędnych błędów. A jeżeli popełnimy błąd to zawsze można zrobić korektę.
pora na rozliczenie PIT
Author: Lucas Hayas
Source: http://www.flickr.com

Dziś można wszystko załatwić przez Internet


Kiedyś wiele osób kierowało swe kroki do księgowejlub do cioci, czy znajomej osoby, która znała się na ogarnianiu PIT-ów. Nie każdy wie, o co w tym wszystkim chodzi. Wiele osób po prostu nie lubi papierkowej roboty i nie wyobraża sobie wypełniania czegoś takiego jak formularz PIT. Z tego powodu stworzono program pit - https://www.pitax.pl/pomoc/faq/ -. To pozwala na proste rozliczenie się z Urzędem Skarbowym każdemu. Nie ma większych problemów z wypełnianiem tego typu deklaracji. Trzeba mieć komputer i móc połączyć się z siecią. Dlatego jeśli ktoś do tej pory nie wiedział, co i jak, to obecnie w sumie nie trzeba nic wiedzieć. Tego typu program poprowadzi nas krok po kroku. Można to zobaczyć na .

Co lepsze od następnego roku, niemalże cały PIT będzie wypełniony, a my samodzielnie będziemy musieli wypełnić jedynie kilka pól. Poza tym trzeba pamiętać o możliwości nierozliczenia się, gdy nasz dochód nie przekroczy określonej kwoty. Wynosi ona trochę więcej niż 3000 złotych, powinniśmy to sprawdzić nim będziemy się rozliczać. Trzeba dodać, że programy, które ułatwiają uzupełnienie koniecznych dokumentów rzeczywiście są ratunkiem dla wielu ludzi. Poza tym, że możemy uzupełnić e-deklaracje, można również korzystać z programów do wypełniania PIT-ów i złożyć PIT normalnie.

Choć dla wielu osób to dziwne, to po prostu program PIT możemy kupić na płycie z gazetami, niemalże, każdego roku, ale nie jest to e-deklaracja. Tego typu program wszystko pięknie przelicza, a my później możemy wydrukować ten PIT i podpisać, albo ręcznie przepisać na formularz, który posiadamy. Opcji jest wiele, więc każdy znajdzie coś dla siebie. A zawsze jeśli sami nie wiemy jak, to ogarnąć, to można iść do znajomej, która wie, co i jak lub do biura rachunkowego.