Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lasy-wroclaw.pl/includes/menu.inc).

Kopalnia odkrywkowa: zagrożenia dla środowiska - aktualnie da się z tym walczyć

Współcześnie kładziemy ogromny nacisk na ochronę środowiska przyrodniczego. Jest to spowodowane głównie tym, że gro gatunków zwierząt , a także roślin wyginęło z winy ludzi.

środowisko
Author: Mario M
Source: http://www.flickr.com
Z tej przyczyny już teraz winniśmy się zastanowić w jaki sposób chronić otaczający nas świat. Jednym z najpoważniejszych kłopotów są kopalnie odkrywkowe , a także kopalnie podziemne. Wydobywanie surowców naturalnych ma gigantyczny wpływ na to co dzieje się z fauną i florą na konkretnym terenie. Nie można tymczasem definitywnie zamknąć tego działu gospodarki w naszym kraju. Wydobycie węgla nadal jest bardzo opłacalne i rokrocznie z tego tytułu wpływa do budżetu państwa wiele funduszy. Dlatego zastanówmy się jakiewady i zalety ma kopalnia (maszyny gornicze) odkrywkowa Wielkopolska i jakim sposobem oddziałuje na przyrodę. Istotne jest, aby wiedzieć to, że metoda odkrywkowa bazuje na tym, iż prace wydobywcze prowadzone są na powierzchni obszaru.Wydobywany jest na ogół piasek, żwir, kamień oraz węgiel brunatny. Największym problemem tego typu kopalni staje się zmniejszenie poziomu wód. Kłopotem, który z tego wynika jest to, iż wszystkie ziemie w okolicy schną. Drugą wadą tego typu kopalni jest magazynowania odpadów, w związku z czym powstają nieraz kilkumetrowe hałdy. Ponadto kopalnia odkrywkowa Wielkopolska produkuje mnóstwo pyłu, jaki truje powietrze. Naturalnie każda kopalnia posiada też zalety, w tym przypadku najistotniejszy jest aspekt ekonomiczny, bowiem wydobycie tą metodą jest niedrogie. Z drugiej strony odkrywka jest bardziej efektywniejsza , a także istnieje alternatywa selekcji wydobycia.

Zrób krok do przodu oraz sprawdź co posiada proponowana strona (http://pademeble.pl/81-przedpokoje) - znalezione na niej informacje wciągną Cię całkowicie, gdyż są ciekawe.


pełen artykuł
Author: André Schäfer
Source: http://www.flickr.com
Nie można jednoznacznie oznajmić czy kopalnia w Wielkopolsce jest dobra czy zła. Każda rzecz ma swoje zalety i wady, tak też jest w tym wypadku. Oczywistym jest, że ekolodzy są przeciwni takim zakładom przemysłom, aczkolwiek to one napędzają naszą gospodarkę. W takich kontrowersyjnych tematach za każdym razem powinniśmy dochodzić do porozumienia, ponieważ nikt nigdy nie ma 100% racji. Pomyślmy co możemy zrobić, żeby zminimalizować szkody powstałe w konsekwencji prac na takiej kopalni i próbujmy używać te rozwiązania faktycznie.