Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lasy-wroclaw.pl/includes/menu.inc).

Kotki z reguły potrafią uszczęśliwić wiele osób — należy o nie jednak dbać oraz odpowiednio karmić

Mówi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Jednakże kotek też może sprawić, że nasz dom stanie się szczęśliwy.


Nierzadko słyszy się od różnych ludzi zdanie, że koty są złośliwe.


koty - płótno
Author: Krzysztof Belczyński
Source: http://www.flickr.com
To nieprawda. Wszyscy koci behawioryści powtarzają, że koty bywają niczym dzieci. Kiedy się nudzą oraz nie mają czym się bawić, to zaczynają sobie znajdywać zabawę tam, gdzie nie powinny. Więc niszczą meble, gryzą nogi od stołu i zrzucają różne przedmioty. Przecież kot to nie mebel. Jeżeli bierzemy do domu zwierzaka, to trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że trzeba się z nim codziennie pobawić. Ale też czyścić kuwetę i mądrze karmić. Możemy zatrzymać się na chwilę na temacie karmy dla kociaków. Musi być ona odpowiednio dobrana do wieku. Dla maluchów są zupełnie inne zestawy, bo potrzebują one o wiele więcej różnych mikroelementów i białek. Dorosły kot także wymaga niejednolitej Diety. Trzeba zatem o tym porozmawiać z weterynarzem. Kocia karma (zobacz: karma dla szczeniaka) musi być najlepszej jakości. Musi mieć w sobie kwasy omega i przeróżne witaminy. Musi być także pyszna. Niektórzy mówią, że koty powinny jeść jedynie suchą albo mokrą karmę. Inni z kolei powtarzają, że da się to mieszać i dawać im zwykle suchą karmę, a na przykład wieczorem — mokrą.


Powinniśmy samodzielnie wypracować najkorzystniejsze rozwiązanie w oparciu o obserwację naszego pupila. Co jakiś czas można zmieniać smaki jego karmy i serwować mu smakołyki, które są w ofercie większości przedsiębiorstw, które produkują karmy.