Niewidoczne ogrodzenie - czyli, w jaki sposób dokładnie działa działający elektrycznie pastuch dla psa

Pies jest to od niewiarygodnie wielu lat najlepszy przyjaciel człowieka. Wielu spośród nas nie wyobraża sobie domu bez niego, traktując jak członka rodziny - jego chronienie jest niemalże tak samo ważne, jak dla przykładu naszych dzieci.


zęby
Author: David Wright
Source: http://www.flickr.com
miska
Author: Jason Trbovich
Source: http://www.flickr.com


pastuch dla psa
Author: Susan Drury
Source: http://www.flickr.com


Wielu z nas pomimo miłości do nich, trzyma je głównie na zewnątrz posesji. Takie psy są zazwyczaj psami typowo do obrony, lecz i te małe lubią przecież biegać wokół domu i się bawić. Jak nauczyć psa, iż nie wolno podchodzić na przykład do ulicy lub naszych kwiatów? Powstał sposób, lecz niewiarygodnie kontrowersyjny.


Chronienie swojego spa przed niebezpieczeństwem to czasami niełatwe zadanie - szczególnie jeżeli mieszka się w zwykłym domu, a nasz kochany maluch uwielbia sobie po kopać na przykład zaraz pod ogrodzeniem, po którego drugiej stronie jest ruchliwa ulica. Oduczenie psa kopania - nie jedynie pod ogrodzeniem, ale i dla przykładu w naszych własnych kwiatach - to dosyć trudne zadanie i wymaga od nas bezwzględnej konsekwencji. Powstał jednakże pewien konkretny sposób, by zaznaczyć psu, gdzie jest wolno, a gdzie w ogóle nie wolno mu chodzić, a jest to niewidoczne ogrodzenie, które stwarza w pełni elektryczny pastuch dla psa. Owe urządzenie jest niewiarygodnie kontrowersyjne jeśli chodzi o samych właścicieli czworonogów - takiego typu pastuch w trakcie, gdy nasz pies zbliży się do strefy "nie dostępnej" przesyła dokładnie dwa sygnały: Pierwszy - Dźwiękowy, a jeśli pies nie zareaguje: Drugi - Elektryczny.


Oznacza to, iż jeśli pies nie usłucha pierwszego sygnału, urządzenie zastosuje delikatnego wyładowania elektrycznego, by go przystopować. Powstało wielu zwolenników pastuchów, lecz jest również bardzo wielu jego przeciwników - albowiem jak można tak traktować członka swojej rodziny?