Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lasy-wroclaw.pl/includes/menu.inc).

O jakich kwestiach nie zapominać zakładając trawnik? Co jest najistotniejsze? Jakie czynności należy podjąć?

Założenie trawnika to bardzo istotny etap w każdym z ogrodów. Od tego, jak zostanie to przeprowadzone zależy bardzo dużo, na pewno to, czy trawa będzie dobrze rosła i będzie wyglądać ładnie.
O czym powinniśmy w tej dziedzinie paMiętać, jaka jest kolejność prac? Co w momencie, gdy sobie z określonym zadaniem nie radzimy lub nie znajdujemy na niego czasu?


Najbardziej właściwy czas na założenie trawnika to maj oraz kwiecień, lecz jak najbardziej nie chodzi tylko o to, ażeby posiać trawę, a następnie regularnie ją podlewać. O pięknym trawniku musimy już myśleć przed sianiem, bo teren musi być idealnie przygotowany.

Jeżeli przedstawiany wątek niezwykle Ci odpowiada, to żeby zyskać kolejne dane na prezentowane zagadnienie, pójdź dalej i wejdź tu.

Na początek należy sprawdzić glebę. Warto pamiętać, iż najlepsza nawierzchnia to odpowiednio przepuszczalna gleba gliniasto-piaszczysta o grubości dwadzieścia-trzydzieści cm.


Pod nią natomiast powinno być właściwie przepuszczalne podglebie. Na takim terenie musimy poczynić odpowiednie prace, oczyścić go z kamieni, liści i roślin, a także ewentualnych śmieci.

Jeżeli ten wpis Cię zaintrygował, to kliknij ten link, to bardzo użyteczny artykuł (http://www.kesbet.pl/produkty/donice-betonowe/), który prezentuje pokrewne kwestie.

W kolejnym kroku warto przekopać ziemię, najlepiej na wysokość szpadla, idealnie odwracając. Jeszcze przed siewem powinniśmy zasilić glebę specjalnym nawozem do trawników.


zakładanie trawników wrocław
Author: Röben Polska Sp. z o.o.
Source: Röben Polska Sp. z o.o.


projektowanie
Author: Greber


Po tym możemy wysiać nasiona, najkorzystniej to zrobić podczas bezwietrznej, dość ciepłej, wilgotnej pogody.
Te wszystkie etapy możemy oczywiście wykonać samodzielnie, ale jak planujemy mieć pewność, iż będzie to dobrze wykonane, to powinniśmy skorzystać z usług specjalistów, a jak zakładanie trawników Wrocław to najlepsze miejsce, by wyszukać właśnie taką firmę, która się tym zajmuje.