Obroża elektryczna dla zwierzaka metodą całkowicie bezpieczną.

tresura psiaków, ucieczki albo męczące szczekanie zwierzaka to problemy, z którymi ich posiadacze zmagają się na każdym kroku. Mówi się, iż czworonogi posiadają umysł dziecka dwuletniego, co może znacznie utrudnić ich tresurę.
elektryczna obroża dla psa
Author: Martin Thomas
Source: http://www.flickr.com


Jest jednak sposób, który przychyla się ku ujarzmieniu psa, a ponadto jest w pełni bezpieczny.


obroże elektryczne
Author: Wolfgang Lonien
Source: http://www.flickr.com
sport-dog.pl/pl/c/Elektroniczne-i-elektryczne-obroze-treningowe-DOGtrace/76


Elektryczna obroża dla psa jest sposobem, który znacznie pomaga w rozwiązaniu problemów, takich jak namiętne szczekanie, psucie kanap, ciuchów lub mebli, a także ucieczki podczas spacerów i ciągnięcie smyczy. Obroża jest sterowana za pomocą – bardzo często – pilota, lecz istnieje również możliwość, w przypadku ucieczek, instalacji odpowiednich linek połączonych z obrożą elektryczną. W chwili podjęcia próby przekroczenia danego terenu, urządzenie wysyła impuls, za pomocą którego czworonóg rezygnuje z dalszych harców. Pozornie mówi się, że obroże elektryczne są niebezpieczne, jednak obecnie prawdą jest, iż zwierzęta w żaden sposób nie są krzywdzone. Są one w pełni zaufane oraz stosowane również przez posiadaczy psów tresowanych, bądź też samych trenerów.


Oferowana jest również obroża antyszczekowa (Kliknij po źródło), kontrolująca psie szczekanie. Posiada ona czujnik, który po założeniu jest zlokalizowane w okolicach krtani czworonoga. Każdy model posiada różne cechy – niektóre po aktywacji przy pomocy ultradźwięków uwalniają zapach nieprzyjemny dla psa, bądź też impuls elektryczny.
Dodatkowo, obroże te są wodoszczelne, dzięki czemu nie uszkodzą się z powodu kontaktu z wodąą. Można również sterować nimi zdalnie – automatycznie lub ręcznie. Obroża antyszczekowa jest zasilana baterią, istnieje możliwość automatycznego dopasowania jej do zwierzaka i głośności szczekania.