Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lasy-wroclaw.pl/includes/menu.inc).

Pięć istotnych powodów, dla których warto czytać książki

W dobie globalnego Internetu niemało osób coraz więcej czasu spędza korzystając z kompa, serwisów społecznościowych oraz innych rzeczy, jakie proponuje nam teraz Internet. Nie da się więc nie spostrzec, że w naszym społeczeństwie czytanie książek staje się coraz mniej atrakcyjne i coraz bardziej zanika, szczególnie można to dostrzec pośród młodszych pokoleń.


książka
Author: Alicia A. L.
Source: http://www.flickr.com
Chociaż czytanie książek ma niezmiernie wiele wartości i nawet jeśli nie jesteś miłośnikiem takiej lektury to powinno się niekiedy znaleźć choćby chwilę na czytanie książek, tym bardziej, iż niesie to za sobą faktycznie multum wielkich wartości. Rzecz jasna możemy wymienić współcześnie naprawdę dużo powodów, dla których powinno się czytać książki, jednak my skupimy się dzisiaj tylko na pięciu z nich.

Po pierwsze czytanie książek rzecz jasna wzmacnia naszą wiedzę. Część rzeczy, które czytamy na stałe zostaje w naszym mózgu, natomiast wiedza ta sporo wzmaga nasze horyzonty, i także wpływa na lepsze zrozumienie świata.

Nakłaniamy Cię do przejrzenia następnego artykułu na ten temat - tam wyszukasz ważne informacje. Więc idź do serwisu herbaty na wagę i ciesz się tym.

Dodatkowo dzięki czytaniu książek wzbogaca się nasze słownictwo, mamy istotnie większą łatwość wypowiadania się, cechuje nas większa wymowność.


książka
Author: MocaDeco
Source: http://www.flickr.com
Po drugie książki wpływają dodatkowo na poprawę pamięci. Jest to cudowny trening dedukcji, analitycznego oraz krytycznego myślenia, i także wyciągania wniosków. Czytanie książek porządniej wpływa na naszą poprawę pamięci, aniżeli choćby czytanie postów zamieszczonych na portalach społecznościowych.

Trzecią zaletą czytania książek jest to, iż rozwijają empatię. Czytając w wielu przypadkach wczuwamy się w położenie bohatera, razem z nim przeżywamy trudne chwile, rozumiemy jego rozterki. Takie emocjonalne poruszenie powoduje, że w stosunku do innych jednostek jesteśmy skłonni wykazywać większą empatię.

Udowodniono także, iż czytanie książek spowalnia demencję oraz progres Alzheimera, wobec tego jak widać książki posiadają również zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Co interesujące oglądanie telewizji ma efekt kompletnie odwrotny, bo zdoła przyspieszyć awans choroby.

Ostatnią, piątą wartością czytania książek jest to, że książki perfekcyjnie wpływają na odprężenie. Interesująca i wyśmienita książka potrafi o wiele lepiej uspokoić, niż kubek herbaty albo słuchanie muzyki.