Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lasy-wroclaw.pl/includes/menu.inc).

Planujesz otwacie własną działalność i nie rozumiesz zawiłych pojęć prawnych? Nie przejmuj się!

A więc masz już pomysł na swoją własną działalność. Wiesz już jaką aktywnością będzie się ona zajmować i jesteś przekonany, że będzie ona zyskowna, gdyż jesteś dobry w tej dziedzinie. Zaczynasz więc poszukiwania dogodnego pomieszczenia na swoją działalność. Rozpoczynasz także rekrutację pracowników do swojej firmy. I nagle pojawiają się problemy.

Nie
umowa
Author: Startup Mena
Source: http://www.flickr.com
znasz się na podatkach, nie rozumiesz trudnych wyrażeń użytych w umowie najmu. Brzmi znajomo? Bez obaw! Nie jesteś jedynym przedsiębiorcą narzekającym na te problemy. Trudno być dobrym w każdej dziedzinie. Poniżej wspomniane zostały niektóre z licznych pytań, jakie są zazwyczaj stawiane przez świeżych przedsiębiorców. Znajomość tych zagadnień może się okazać pomocna także dla ciebie. A więc szukasz lokalu do swojej działalności. Słyszysz obco brzmiący termin „najem okazjonalny” i zastanawiasz się, czy jest to coś dla Ciebie. Umowa najmu okazjonalnego została wprowadzona do polskich przepisów w 17 lat temu i ma na celu zagwarantowanie większych praw właścicielowi nieruchomości. Warto sprawdzić: Kluczowa informacja dla Ciebie w tym kontekście brzmi – cel tej umowy (zobacz wypowiedzenie umowy o pracę przez pracownika wzór) może być tylko mieszkaniowy. Ogólnie rzecz biorąc oznacza to tyle, że nie można użyć jej w przypadku otwierania działalności gospodarczej, takiej jak na przykład biuro. Zatrudniając pracowników powinieneś być świadomym, że jesteś zobligowany do pokrywania składek na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych (tak zwany odpis na zfśs) jedynie wówczas, gdy zatrudniasz min.

Będziemy wdzięczni za każde komentarze z www (http://www.inoffice.pl/biuro-wirtualne/). Są one dla nas kluczowe, gdyż pokazują, czy nasze artykuły docierają do odbiorców oraz jak są rozumiane.

dwudziestu pracowników na cały etat -
dokumenty
Author: Robert Couse-Baker
Source: http://www.flickr.com
sprawdź odpisy na zfśs.W przypadku mniejszej firmy, możesz to robić na zasadzie dobrowolności, jednak nie masz takiego obowiązku. Odpowiedź na pytanie o wybór sposobu rozliczania się z fiskusem, mimo iż często poszukiwana, jest jednak bardziej złożona. W tym wypadku opłaca się poradzić się specjalisty, gdyż do wyboru masz 4 różniące się sposoby, a skala podatkowa (sprawdź skalę podatkową) powinna być wybrana w zależności między innymi od rodzaju planowanej działalności.
Jeśli w dalszym ciągu masz wiele podobnych pytań – nie panikuj. Najważniejsze to pamiętać, że nie można być specjalistą w każdym obszarze. Przyznaj otwarcie, że czegoś nie wiesz czy też nie rozumiesz. Istnieje wiele dobrych firm oraz specjalistów, które pozwolą Ci się uporać z podobnymi problemami.