Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lasy-wroclaw.pl/includes/menu.inc).

Składki ZUS i konsekwencje ich niepłacenia. Co robić, kiedy zostaną naliczone odsetki?

W dużej ilości przypadków pracodawca ma obowiązek zapłacenia składek ZUS. Tak samo za siebie jak i za zatrudnionych pracowników trzeba uiścić odpowiednią kwotę opłaty za ZUS.

Czasami
dokumenty na stole
Author: Historyworks
Source: http://www.flickr.com
zdarza się, iż nasi pracownicy zmieniają nazwisko- wtedy niezbędne jest zgłoszenie tych zmian do urzędu. Kiedy wydarzy się taka zmiana nazwiska ZUS (więcej - ) tudzież inne urzędy muszą być jak najszybciej o tym powiadomione, aby zachować poprawne dane we wszelkiej dokumentacji na temat danego pracownika. Jako właściciele firmy musimy dostarczyć określony druk, który został specjalnie utworzony w celu aktualizacji danych pracowników płacących składki ZUS. Czasami zdarza się także, że oprócz zmiany nazwiska, w wyniku zawarcia aktu małżeństwa nasz pracownik staje się również współpracownikiem małżonka. W takiej sytuacji często zmienia się typ opłacanych składek jak również podatków jakie zaczynają obowiązywać pracownika. Ten fakt również musimy uwzględnić wysyłając dokumenty do ZUS, które dotyczą zmiany nazwiska zatrudnianego pracownika. Kiedy zdarzy nam się zapomnieć o zapłaceniu składek ZUS, z pewnością zostaną nam naliczone dodatkowe koszty. Żeby ich uniknąć trzeba ściśle przestrzegać określonych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych terminów zapłaty za siebie tudzież pracowników. Odsetki ZUS są naliczane jeśli nie uregulujemy w terminie płatności. Warto wiedzieć: Cena Biznesu.

Czy ten artykuł Cię zainteresował? W takim przypadku zobacz odmienny polecany serwis szkolenia opole, który też posiada interesujące informacje.

W takim przypadku konieczne będzie zapłacenie jednocześnie kwoty ubezpieczenia jak też kwoty odsetek.
ślub
Author: Chris Game
Source: http://www.flickr.comNie możemy osobno zapłacić za odsetki jak również ubezpieczenie, należy tej płatności dokonać w jednym rachunku, który dotyczy określonego okresu płatności. Jeśli nasze odsetki nie przekroczą ustawowej kwoty, nie musimy regulować płatności za odsetki. Nieopłacone odsetki od zaległości ZUS mają również inne konsekwencje (zobacz - cenabiznesu.pl/-od-zaleglosci-wzgledem-zus-zaplacisz-odsetki), szczególnie poważne kiedy przez dłuższy czas zalegamy z naliczonymi składkami. Możemy utracić nasze ubezpieczenie lub ZUS może ściągnąć naszą należność z naszego konta bankowego.
By uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji nieopłacania składek ZUS, musimy w terminie dokonywać zapłaty za siebie tudzież pracowników. Naliczone odsetki nie będą będą problemem, kiedy zapłacimy je w określonym terminie razem z zaległą należnością za składkę.