Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lasy-wroclaw.pl/includes/menu.inc).

Sposób na skuteczny dobór konta w biznesie

Każda firma w dzisiejszych czasach musi posiadać rachunek rozliczeniowy. Nie jest to tylko sprawa wygody, ale też wymóg prawny. Konto takie ustanowić może posiadacz przedsiębiorstwa lub też osoba przez niego upełnomocniona. Konto takie powinno być wykorzystane wyłącznie do celów firmowych. Wypływa z tego iż prezes przedsiębiorstwa będzie posiadał dwa konta: osobiste - tzw. ROR i konto firmowe.
zagraniczne banknoty
Author: Damian Gadal
Source: http://www.flickr.com
Czynniki które decydują o wyborze konta, nieważne czy biznesowego czy osobistego są podobne. Nim dokonamy wyboru musimy sobie zadać pytanie do jakich celów najczęściej będzie ono wykorzystywane oraz z których produktów będziemy korzystać. Jednym słowem, najlepsze konto firmowe to takie, jakie w największym stopniu odpowiada naszym wymogom. Z rachunkiem bankowym jest troszkę jak z gajerem, który powinien być nienagannie do nas dobrany. Również najlepsze konto firmowe powinno być zrobione na miarę. Jak więc wybrać konto dla naszego biznesu?

Nie jest to najprostsze zadanie. Wbrew powszechnemu mniemaniu stopa procentowa rachunku nie jest najbardziej ważna. Środki na rachunku są przecież dość prędko transferowane na dalsze rachunki. Poza tym są w wyższym stopniu dochodowe instrumenty finansowe które służą do lokowania nadwyżek (zapewne również będziemy je wykorzystywać). Najlepsze konto firmowe musi umożliwiać łatwy sposób dostępu do skomplikowanych instrumentów biznesowych. Ważne oczywiście są też koszty miesięczne utrzymywania konta - zobacz tu: .banknoty
Author: Ervins Strauhmanis
Source: http://www.flickr.com
Obecnie nierzadko oferowane są konta za darmo. Ale niestety nic nie jest darmo, opłaty za konto zwykle ukryte są głębiej (przykładowo nie opłacamy karty debetowej jeżeli suma operacji w danym miesiącu rozliczeniowym spełni z góry wyznaczony poziom). Niezwykle istotna jest wielkość opłat za przelewy do banków zewnętrznych. Oczywiście mało który człowiek biznesu ma czas na indywidualne zestawianie propozycji banków, dlatego wymyślono plebiscyty rachunków bankowych.

Porównywanych jest tam wiele instytucji kapitałowych oferujących konta firmowe co może w dużym stopniu uprościć dobór tego narzędzia pieniężnego. Takie rankingi ogłaszane są co sześć miesięcy, co daje w najwyższym stopniu aktualną ofertę rynku kont firmowych, toteż rankingi są doskonałym instrumentem wspierającym dokonanie słusznego doboru.