Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lasy-wroclaw.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób samodzielnie zaprojektować ogródek?

Gdy bierzemy się do samodzielnego projektowania ogródka poczytajmy najpierw fachową literaturę, a następnie pomyślmy, jaką funkcję spełniać ma nasz ogródek.


Gdy na temat ogrodów przeczytamy już wszystko, co można, zadajmy sobie a także krewnym parę pytań, które pomogą nam w projektowaniu naszego ogrodu: czemu ogródek będzie służyć (rekreacji czynnej, biernej - miejsce do opalania oraz dla przykładu grillowania), a być może ma być flagowy; czy ogródek ma dostarczać jarzyn i owoców - a może zestawiać wszystkie te przeznaczenia; czy ma to być projekt ogrodu dla "lenia", czy dla ogrodnika - hobbysty?


Kiedy już odpowiemy sobie na owe wszystkie pytania, możemy zacząć projektowanie ogrodu.


projekt ogrodu
Author: Husqvarna
Source: Husqvarna


Dla osób, które nigdy nie miały z nim do czynienia (zwłaszcza z projektowaniem przestrzeni), ułatwieniem może być potraktowanie ogrodu jak zamkniętego pomieszczenia, w jakim rozlokujemy meble (z tą różnicą, że meble będą żywe). Warto bez ustanku mieć na uwadze, iż roślinki rosną. Posadzone nazbyt gęsto bądź zbyt blisko domu błyskawicznie mogą zniszczyć planowany wynik. Nie należy się niepokoić, kiedy w ogródku po posadzeniu roślinek jest pustawo. Rozrastając się, błyskawicznie zajmą one wolne miejsce. Tylko rośliny (nawóz do trawy) wolno rosnące naumyślnie sadzimy w zagęszczeniu. Wtedy rosną prędzej, współzawodnicząc z sobą. Kiedy osiągną pożądane wymiary, trzeba, niestety, część z nich wyeliminować, by drugie mogły w pełni się rozwinąć.

Czy nie możesz się oderwać od naszego postu? To dla nas bardzo dobra wieść - więc kontynuuj przeglądanie na następnej witrynie.

Tego rodzaju właśnie niuanse techniczne możemy odkryć w poradnikach jak też fachowej literaturze.
Nie warto sadzić czy lokalizować czegokolwiek na środku ogródka. Jest to zabieg "zamykający przestrzeń". Jedno drzewo powoduje, iż trawnik wielkości boiska wada się całkowicie zapełniony.