Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lasy-wroclaw.pl/includes/menu.inc).

W którym miejscu nabyć rasowego psa?

Każdy właściciel kota czy psiaka na pewno chciałby, żeby jego zwierzę oprócz tego, że nie wymaga ciągłej, niezwykle drogiej opieki oraz jest zdrowe, budziło ogólny podziw. Niezwykle często na spacerze obejrzeć można by pięknego, pełnego witalnych sił psiaka, który wielokrotnie prowokuje do pozytywnych, pełnych zachwytu opinii, które sprawiają z pewnością niezwykle dużo radości właścicielowi.


Wyłączne miejsce, w jakim moglibyśmy nabyć nowego pieska jest hodowla zwierząt.


hodowla zwierząt
Author: California Department of Fish and Wildlife
Source: http://www.flickr.com


Związek Kynologiczny, który skupia sympatyków hodowli konkretnej rasy, także poprowadzi krok po kroku tak, aby bez ryzyka i bezpiecznie nabyć psa, z którego będziemy bardzo zadowoleni. Coraz częściej hodowle posiadają strony internetowe, na których moglibyśmy znaleźć faktyczne dane, które dotyczą szczeniąt oraz formalności zakupowych oraz informacje adresowe hodowli. Metryka jest to dokument, który poświadcza rasowość psa. Zawiera ona pieczęć oddziału oraz podpis jego przedstawiciela, dane psa, dane jego właściciela oraz hologram związku. HodoWCa ją otrzymuje zaraz po kontroli urodzonego miotu. Rodowód jest to poszerzenie metryki o następne pokolenie i dodatkowe informacje. Mając powyższe dokumenty zarejestrować moglibyśmy psiaka w związku kynologicznym. Nabywając rasowego psiaka każdy chce posiadać gwarancję, że ten szczeniak będzie należał do konkretnej rasy.


Posiada dane, które dotyczą rodziców szczeniaka, ich osiągnięć, szkoleń jakiego rodzaju przeszły w ciągu swojego życia i badań. Wyrobienie tego typu dokumentu jest dobrowolne oraz nikt nie może zmusić nas, abyśmy tego typu dokumenty mieli. Naszego psa zobacz nasze ciastka dla psa nie musimy poddawać także dalszej hodowli jeżeli sobie tego nie życzymy, w takiej sytuacji nie uczestniczymy z nim w wystawach. Jest to dokument, który potwierdza, że nasz psiak nie pochodzi z miejsca przypadkowego, ale zrodził się w prawdziwej hodowli i jest wynikiem przemyślanej oraz dobrze prowadzonej działalności hodowlanej właściciela.
Zapewnia nas, że nabywane przez nas zwierzę i jego przodkowie wolni byli od uwarunkowanych genetycznie wad budowy oraz bardzo częstych dolegliwości. Hodowcy, którzy posiadają zwierzęta z rodowodem od samego początku, zatem od urodzenia, przeważnie niezwykle troszczą się o swe maluchy.