Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lasy-wroclaw.pl/includes/menu.inc).

W Polsce jest coraz więcej międzynarodowych korporacji, które mają międzynarodowe nazwy stanowisk - warto je poznać oraz rozróżniać

Jeżeli aplikujemy do znanej firmy informatycznej, to pewnie w pewnym momencie będziemy musieli się zmierzyć z rozwinięciem skrótu CIO. Powinniśmy wiedzieć, kim jest osoba na takim stanowisku.


autokar
Author: Jonathan Riley
Source: http://www.flickr.com


CIO to pierwsze litery z angielskiego Chief information officer, czyli w języku polskim - Dyrektor działu informatyki. Zatem czym się zajmuje chief information officer? Zwykle jest to osoba, która ma już znaczne doświadczenie w swym fachu. Rozległa wiedza daje jej możliwość sprawnie zarządzać swoim zespołem. Jednakże, na tak wysokim stanowisku istotna będzie już nie tylko wiedza branżowa, ale również umiejętność kierowania zespołem. Zatem, jak mogliśmy już się zorientować, nie jest to łatwa sprawa. W międzynarodowych korporacjach CIO kieruje dużą liczbą podwładnych, rozdziela zadania, ale również wytycza nowe cele. Jest zobligowany też spotykać się z zarządem spółki. Do wcześniejszej listy różnych umiejętności dodają się również zdolności w prowadzeniu rozmów biznesowych i siła perswazji. Informatyka wydaje się być już na tyle przodującą w świecie gałęzią, że trudno w dzisiejszych czasach wyobrazić sobie naszą rzeczywistość bez niej. Wobec tego będziemy na rynku mieć coraz więcej informatyków. Ktoś powinien umieć nimi zarządzać i posiadać znaczną wiedzę z tej dziedziny.
Osoba, która połączy obie nieproste umiejętności, będzie fantastycznym kandydatem na odpowiedzialnego dyrektora działu IT. Jednak, do tego wymagany będzie czas oraz spore pogłębienie swojej wiedzy.