Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/lasy-wroclaw.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/lasy-wroclaw.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lasy-wroclaw.pl/includes/menu.inc).

Zadajemy sobie pytanie - w jaki sposób być eko i w jakim celu?

Wyraz ekologia wpisał się już na stałe do codziennego słownictwa. Ochrona środowiska oraz racjonalne wykorzystanie jej zasobów, to kłopoty, jakie stały się kwestią całej ludzkości. Jeżeli mniemamy, że nasza postawa oraz działania nie mają znacznego wpływu stan środowiska , to nic bardziej błędnego. Aby nie natężać niepożądanych zmian w naturze, najlepiej zacząć od siebie.


ekologia
Author: Baltimore RecNParks
Source: http://www.flickr.com
Życie pod znakiem eko nie znaczy rezygnacji z powszechnie przyjętych wygód życia. Owszem, nastręcza to na początku samodyscypliny oraz wpojenia sobie pewnych dobrych nawyków, ale korzyści które dzięki tym świadomym wyborom osiągniemy będą mieć wpływ nie tylko na ochronę otoczenia , ale przyniosą także realne zyski nam samym. Większości z nas na myśl o ekologicznej postawie przychodzi do głowy potrzeba segregacji odpadów jak też używanie płóciennych toreb w miejsce popularnych reklamówek jest to absolutnie konieczny pierwszy krok do życia w zgodzie z naturą. Recykling w wielu obszarach globu stał się elementem codziennego życia. Wszyscy dbali obywatele wsi oraz miast sortują odpady, gdyż mają świadomość korzyści, które z takiego działania płyną. Dzięki recyklingowi umożliwiamy wtórne zastosowanie odpadków jak też maksymalną osłonę substancji naturalnych-
ekologia
Author: USDA NRCS South Dakota
Source: http://www.flickr.com
Na co dzień winniśmy również unikać wytwarzania zbytecznych śmieci i próbować wykorzystywać wtórnie pewne produkty. Starczy dla przykładu w czasie grilla lub przyjęcia rodzinnego nie korzystać z plastikowych, talerzyków i sztućców jednorazowego użytku. Na sprawunki zabierać torbę z materiału.

Jednak na tym etapie tak naprawdę dopiero zaczyna się prawdziwa ochrona pozwolenia na gospodarowanie odpadami toruń środowiska (poznaj więcej). Istotnym wymiarem jest oszczędzanie energii oraz wody, co bezpośrednio będzie mieć dla nas wymiar w formie niższych rachunków. Warto więc pamiętać o tym ażeby wyłączać po użyciu albo na noc światło, ekran telewizora. Dobrze jest również nauczyć się korzystać z natrysku zamiast kąpieli, natomiast w czasie szczotkowania zębów zakręć kurek z wodą.

Ekologicznym wyjściem są też przydomowe oczyszczalnie ścieków. Zasada działania przydomowych oczyszczalni ścieków opiera się na naturalnych procesach biologicznych dzięki którym zanieczyszczenia mieszczące się w ściekach zostają rozłożone na proste związki , nieszkodliwe dla przyrody. By znaleźć fabrykanta sprzedającego oczyszczalnie ekologiczne starczy wpisać w wyszukiwarce zwrot: producent biologicznych oczyszczalni- bardzo pomocna strona, warto zajrzeć.