plan

Śmieci już nie będą kulą u nogi

gospodarka odpadami wrocław
Author: Scott.Symonds
Source: http://www.flickr.com
Nieistotne, czy posiadamy spore gospodarstwo domowe czy prowadzimy firmę, śmieci mogą stać się naszym zmartwieniem, jeśli nie wiemy komu je oddać. Dziś takie informacje są wszędzie dostępne, starczy tylko po nie sięgnąć.


Trzeba rozpocząć od tego, iż wszyscy właściciele nieruchomości a także przedsiębiorcy są zmuszeni płacić gminie większego miasta za wywózkę odpadów, jeżeli gmina bierze na siebie obowiązek zajmowania się odpadami komunalnymi, tak, jak Wrocław.

W jaki sposób samodzielnie zaprojektować ogródek?

projekt ogrodu
Author: Husqvarna
Source: Husqvarna
Gdy zabieramy się do samodzielnego projektowania ogródka poczytajmy najpierw profesjonalną literaturę, a następnie pomyślmy, jaką rolę ma spełniać nasz ogród.


Gdy na temat ogródków przeczytamy już wszystko, co można, zadajmy sobie a także bliskim parę pytań, jakie pomogą nam w projektowaniu naszego ogrodu: czemu ogród będzie służyć (rekreacji aktywnej, biernej - punkt do opalania a także przykładowo grillowania), a być może ma być reprezentacyjny; czy ogród powinien dostarczać własnych warzyw i owoców - a może łączyć wszystkie owe zastosowania; czy ma to być projekt ogrodu dla "nygusa", czy dla ogrodnika - entuzjasty?


Kiedy odpowiemy sobie na owe kwestie, możesz zacząć projektowanie ogrodu.

Czas na domowy zielnik

pompy
Source: flickr.com
Dodatek świeżej mięty w porannej herbacie, niepachnąca bazylia jak też oregano w sosie pomidorowym bądź świeża pietruszka do rosołku, brzmi apetycznie.


Jednak zanim zakupimy nasiona bądź sadzonki ziół zastanówmy się, czy i do czego będziemy ich używać.

W jaki sposób zadbać o atrakcyjny ogród?

sport - odwzorowanie
Author: Lock the Gate Alliance
Source: http://www.flickr.com
Każdy, kto posiada własny dom, wie doskonale, że jednym z jego elementów może być ogród. Nierzadko nie zwracamy znacznej uwagi na jego wygląd, a jest to raczej błąd. Jeżeli nie dbamy o ogród, pozostaje brzydki i nieatrakcyjny, z kolei piękny i zadbany ogród to miejsce, w jakim warto spędzać wolne chwile
.