plan

W jaki sposób samodzielnie zaprojektować ogródek?

projekt ogrodu
Author: Husqvarna
Source: Husqvarna
Gdy bierzemy się do samodzielnego planowania ogródka poczytajmy wpierw profesjonalną literaturę, a później zastanówmy się, jaką funkcję ma spełniać nasz ogród.


Gdy na temat ogrodów przeczytamy już wszystko, co tylko można, zadajmy sobie oraz bliskim kilka pytań, jakie pomogą nam w planowaniu naszego ogrodu: czemu ogródek będzie służyć (rekreacji aktywnej, biernej - punkt do opalania a także np. grillowania), a może ma być flagowy; czy ogród ma dostarczać owoców i jarzyn - a może łączyć wszystkie owe przeznaczenia; czy ma to być projekt ogrodu dla "nygusa", czy dla sadownika - entuzjasty?


Gdy już odpowiemy sobie na te wszystkie kwestie, możesz zacząć planowanie ogródka.

W jaki sposób zadbać o atrakcyjny ogród?

sport - odwzorowanie
Author: Lock the Gate Alliance
Source: http://www.flickr.com
Każdy, kto ma swój dom, wie dobrze, że jednym z jego elementów może być ogród. Często nie przywiązujemy znacznej uwagi do jego wyglądu, a jest to spory błąd. Jeśli nie dbamy o ogród, staje się on brzydki i nieatrakcyjny, a piękny i zadbany ogród to miejsce, które może nam posłużyć w wielu sytuacjach
.

Śmieci już nie będą kulą u nogi

gospodarka odpadami wrocław
Author: Scott.Symonds
Source: http://www.flickr.com
Nieważne, czy mamy duże gospodarstwo domowe czy prowadzimy przedsiębiorstwo, odpady mogą być naszym utrapieniem, jeżeli nie orientujemy komu je powierzyć. Dzisiaj owe informacje są wszędzie dostępne, wystarczy tylko po nie wyciągnąć rękę.


Trzeba zacząć od faktu, że wszyscy właściciele nieruchomości oraz przedsiębiorcy muszą płacić gminie sporego miasta za wywózkę odpadów, jeżeli gmina bierze na siebie obowiązek zajęcia się odpadami komunalnymi, na przykład Wrocław.