rośliny

Zjawiskowy i czysty trawnik przez cały sezon.

w ogródku
Author: Casey Hugelfink
Source: http://www.flickr.com
Ozdobą nie jednego polaka jest jego ogród. Zwykle jednym z najistotniejszych, a zarazem wywierających największe wrażenie, elementów jest trawnik. Nasycona zieleń, dokładnie przystrzyżona trawa, jednakowa gęstość- tego rodzaju właściwości chce niejeden ogrodnik. Jak zatem sprawić, by nasz trawnik sprawiał, by sąsiadom rzedły miny na jego widok?

Każdy uprawiający rośliny wie, że to bardzo ważne

Zadbajmy o rabaty
Author: Future PR
Source: Future PR
Może się zdawać, iż do uprawy roślin wymaga się rzeczywiście niewiele, gdyż troszeczkę żyznej gleby, wody i słońca. Jednak prawda jest taka, iż do uprawy roślin wymagamy dużo więcej, zwłaszcza jeśli pragniemy, żeby było ich jak najwięcej oraz by równocześnie rosły stosunkowo szybko. Mimo wszystko powinniśmy również zdawać sobie sprawę z tego, iż nie każdy nawóz jest tak samo odpowiedni, że nie zawsze możemy używać tych samych środków na ochronę roślin, gdyż każde z nich wymagają innej ochrony.
Nawozy sztuczne i naturalne

Tworzenie ogrodu – samodzielnie, czy z firmą?

Przedogródek
Author: DWRowan
Source: http://www.flickr.com
Położeniem w którym człowiek od dawna może wypocząć, uspokoić się i nabrać siły jest ogród. Specyfiką tego miejsca jest mnogość i różnorodność okalającej flory. To ona wyzwala w nas czułość i bezpieczeństwo. Zakładanie ogrodów dla osób zamieszkujących w domach to przywilej. Ogród staje się sferą rodzinną i również jest pieczołowicie urządzany, sprzątany i pielęgnowany jak dom.

Właściwe podlewanie jest najważniejsze w pielęgnacji roślin. Warto więc zamówić zraszacze

Ogród w lipcu
Author: ricoeurian
Source: www.flickr.com
Piękny ogród, to w pierwszym rzędzie ogród zadbany, w którym wszystko odpowiednio ze sobą współgra i gdzie panuje swoista harmonia. Aby to osiągnąć, stosuje się rozmaite metody, ale rzecz jasna podstawa to zadbana roślinność. Rośliny w ogrodzie powinny być nie tylko odpowiednio rozplanowane, ale również – jeżeli nie przede wszystkim – regularnie pielęgnowane. Nie można dopuścić do tego, by z zasianych nasion wyrastały zeschnięte, czy dotknięte przez chorobę rośliny. Roślinność w ogrodzie jest jak szata dla człowieka – stanowi o jego walorach wizualnych, więc powinna wyglądać atrakcyjnie.

Chryzantemy - eleganckie i majestatyczne kwiaty, uprawiane zarówno na świecie, jak i Polsce.

niesamowity odcień uprawianej chryzantemy
Author: kangxi504
Source: http://www.flickr.com
Chryzantemy to rośliny, które w naszej kulturze są jednoznacznie kojarzone z okresem I listopada. To rośliny, które w naszej tradycji przede wszystkim służą do dekorowania nagrobków na Zaduszki. Niewielu z nas ma świadomość tego, że te rośliny są symbolem słońca, że ich uproszczona wersja znajduje się na pieczęci rodziny cesarskiej w Japonii.