Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lasy-wroclaw.pl/includes/menu.inc).

Chronienie natury to lokata na bezpieczną perspektywę

Ochrona środowiska rozpoczyna się od drobnych posunięć, a działania ekologiczne budują zyski nie wyłącznie w domu ale także i w firmie. Gospodarując kranówkę czy gaz ochraniamy środowisko i stopniowo tworzymy przemiany w kraju.

deszcz
Author: Peter Stevens
Source: http://www.flickr.com
Możemy rozpocząć od deszczówki, która jest cennym źródłem niezbędnym do aktywności. Obok świadomej ekonomiczności kranówki w codziennych aktywnościach, szczególnie w domku jednorodzinnym albo w pomieszczeniach firmy będącej w wolno stojącym budynku z działką powinniśmy zamontować pojemnik na wodę deszczową.

Deszczówka do stojącego na ziemi zbiornika jest przekazywana z dachu z pomocą dołączonych zbieraków. Czerpak w rynnie możemy dopasować samodzielnie, a potem doczepić go do beczki i za pomocą kraniku lub węża brać z niego wodę. Duża dawka wody na skwerze gromadzi się w gruncie i sprawia, że zbiera się wilgoć na fundamentach, więc zbierając deszczówkę bronimy budowlę przed zawilgoceniem - mam zamontowane pojemniki na wodę deszczową.

kanalizacja
Lepiej żeby pojemnik na wodę deszczową był przykryty, aby do wody nie przenikały brudy, ale także dla bezpieczeństwa dzieciaków i zwierzyny. Kiedy jesteśmy akurat na etapie tworzenia budynku możemy zamontować pojemnik na wodę deszczową też pod ziemią i podłączyć go bezpośrednio z toaletą. Na pojemnik flotator podziemny możemy dopasować studzienkę lub czysty zbiornik na szambo. Deszczówka jest miękka i pasuje do prania, spłukiwania wc, szorowania mieszkania ale przede wszystkim do podlewania skweru.

Wybrane rośliny jak na przykład piękne kwiaty wręcz uwielbiają być zraszane deszczówką. Jeśli mieszkamy na obszarach nieskanalizowanych i posiadamy ściek, to należy zastanowić się nad ochroną przyrody i zainstalować higieniczny zbiornik na szambo (http://ajpszamba.pl/oferta), który później można zaadoptować jako zbiornik do własnej oczyszczalni szamba - zbiornik na szambo się przydaje. Ekologia to proces, który przyswajamy, a dbanie o środowisko zbuduje nam dobrą perspektywę.