Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lasy-wroclaw.pl/includes/menu.inc).

Co powinniśmy wiedzieć o ekologicznych kosmetykach? Czy powinniśmy je stosować? Jakie mają pozytywy?

Naturalność jest w dzisiejszych czasach w cenie, zyskują różnorodne produkty tego rodzaju pochodzenia, również kosmetyki. Kosmetyki naturalne zyskują coraz większe uznanie konsumentów. Co jednakowoż dobrze wiedzieć w tym temacie?

Naturalne produkty kosmetyczne można tak naprawdę podzielić na dwie grupy. Jedne z nich to kosmetyki ekologiczne, drugie naturalne. Produkty z jednej, ale i drugiej grupy mają składniki naturalne, ale w przypadku kosmetyków ekologicznych powinny one pochodzić z certyfikowanych ekologicznych upraw. Tymczasem kosmetyki naturalne nie muszą spełniać jakichś bardzo surowych wymogów ekologicznych, lecz pomimo to producenci takich kosmetyków coraz częściej stosują do swoich produktów ekologiczne surowce.

Kosmetyki ekologiczne są zazwyczaj wolne od szkodliwych dodatków, na przykład parafiny lub produktów pochodnych ropy naftowej. W tego typu kosmetykach nie wykorzystuje się również surowców, które wywodzą się od martwych zwierząt, zaś na etapie opracowania kosmetyku nie przeprowadza się eksperymentów na zwierzętach. Ekologiczne kosmetyki są faktycznie lepsze dla naszej skóry, gdyż odmiennie niż kosmetyki konwencjonalne, posiadają mniejszą ilość substancji alergizujących, tak więc są lepiej tolerowane przez skórę.
Naturalne i ekologiczne mydło rzemieślnicze
Działanie tego rodzaju kosmetyków jest skoncentrowanie na zachowaniu równowagi w skórze oraz wsparciu jej naturalnych funkcji i regeneracji. Jakość kosmetyków ekologicznych jest faktycznie także bardziej wysoka, niż preparatów konwencjonalnych. Jak jednakże z dnia na dzień przerzucimy się na tego typu kosmetyki, to powinniśmy jakiś okres odczekać, ażeby skóra mogła przyzwyczaić się do substancji naturalnych (pozostałe kategorie na Organique), z których złożony jest kosmetyk.Czasami jest tak, iż na początku pojawiają się małe zaczerwienienia skóry. To bardzo pewnie symptom odzwyczajenia się od chemicznych substancji. Powinniśmy w tego rodzaju sytuacji wykazać troszkę więcej cierpliwości i obserwować, czy skóra przyzwyczaja się do konkretnego kosmetyku lub balsamu (więcej na a niepokojące reakcje skóry ustępują. Jak tak się nie stanie, to będzie znaczyć, iż w preparacie jest substancja, jakiej nie tolerujemy lub mamy na nią alergię. Jeśli taki stan skóry nie odmieni się w ciągu 2 do 6 tygodni, to oznacza, iż produkt trzeba zmienić na inny.