Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lasy-wroclaw.pl/includes/menu.inc).

Jaką rolę pełni pies w życiu wielu ludzi, elementarne wyposażenie, które należy zakupić podczas trzymania go w mieszkaniu.

Od dawna znane jest powszechnie takie przysłowie, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Faktycznie jest w tym sporo racji, lecz jeżeli już się będzie miało takiego przyjaciela, to trzeba pamiętać o tym, że jest to żywe stworzenie i wymaga dużo codziennej opieki.

pies na spacerze
Author: Mano Ranjan M
Source: http://www.flickr.com
Niestety coraz częściej spotyka się ludzi, którzy chcąc sobie sprawić kolejną zabawkę kupują małego szczeniaka, ale szybko im się on nudzi i koniec końców kończy on albo w schronisku, albo gdzieś na ulicy. Na szczęście zdecydowana większość właścicieli tych czworonogów jest w pełni świadoma swojej decyzji i zwyczajnie troszczy się o zwierzę tak jak powinna. Jeżeli będzie chodzić o samą opiekę, to różnie z tym bywa, sporo będzie zależało od rasy. Są psy, które będą wymagać kilku godzin biegania każdego dnia i takie, którym wystarczy króciutki spacer. Są rasy, przy pielęgnacji których trzeba się dużo natrudzić i takie, które w praktyce wymagać będzie tylko raz na jakiś czas kąpieli. Z tego też powodu wybierając psa należy mieć to na uwadze i uwzględnić swoje możliwości, które się ma w tym zakresie.

Podczas zakupu psa ważną rzeczą jest skompletowanie całościowej wyprawki dla niego. Psy nie są wymagającym stworzeniami pod tym względem, lecz parę rzeczy jest naprawdę koniecznych. Na pewno można do nich zaliczyć miskę, z jakiej nasz pupil będzie pił wodę i zjadał posiłki. Miska musi być dostosowana do gabarytów zwierzęcia, a także mieć dobre podgumowanie spodu. Przyda się również miękkie posłanie http://www.legovisko.pl/, na jakim pies będzie mógł się wygodnie przespać.

Pies z kamerą Gopro
Author: Gordon Tarpley
Source: http://www.flickr.com
Posłanie powinno być w pierwszej kolejności praktyczne do czyszczenia i całkowicie bezpieczne dla zwierzęcia, trzeba unikać w szczególności wikliny, która wprawdzie ładnie wygląda, ale szczeniaki bardzo lubią ją gryźć. Ponieważ pies będzie wymagał codziennych spacerów, to należy się do tego również dobrze przygotować. Na pewno przydadzą się do tego smycze dla psa, obroże, a przy groźniejszych rasach również kagańce które będą chronić przed ugryzieniem.