Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lasy-wroclaw.pl/includes/menu.inc).

Każdy, kto posiada stadninę, chce, by jego konie były zdrowe i zadbane - z tego powodu karmi je najlepszymi dostępnymi paszami razem z otrębami

Stadnina wydaje się być najlepszym miejscem dla fanów koni. Zazwyczaj właściciele mają więcej niż kilka koni. Każdy wierzchowiec musi mieć swój boks i odpowiednią dawkę paszy.


Szelki
Author: Isa Costa


Trzeba także troszczyć się o jego czystość.
Uczucie do rumaków może rodzić się w człowieku wiele lat lub eksplodować wielkim żarem. I jeżeli dopadnie już nas strzała amora, to zostaje ona w nas aż do grobowej deski. Niektórzy swą miłość do rumaków przekuwają w biznes i zakładają stadninę. Będą zobligowani wówczas zmierzyć się z kilkoma kwestiami. Po pierwsze, konie uwielbiają czystość i regularne wycieczki. Żaden nie ma ochoty przebywać w stajni. Wtedy w ich oczach pojawia się smutek. Jeżeli pragniemy, żeby nasze wierzchowce były zdrowe należy również karmić je paszami najwyższej jakości. Należy do jedzenia wsypywać też suplementy, które wesprą układ immunologiczny zwierząt i wspomogą ich mięśnie. Idealnym rozwiązaniem są otręby ryżowe dla koni. Są one bogate w tłuszcze, a szczególnie w kwas felurowy. Udowodniono już kilkadziesiąt lat temu, że wpływa on dobrze na rozwój tkanki mięśniowej.

Czy taka tematyka przykuła Twoją uwagę? Jeżeli tak, to dodatkowo zobacz ofertę akcesoria dla kotów, która odnosi się do omawianej sprawy, więc na pewno też Cię zainteresuje!

Poza tym, otręby są bogate w witaminy E oraz te z grupy B. Witamina E jest niezwykle ważna w procesie powstawania układu odpornościowego, a witaminy B są niezbędne dla układu nerwowego. Otręby bywają wysokokaloryczne.


Ma to wielkie znaczenie dla koni sportowych, gdyż zbyt mała ilość kalorii i powiązany z tym brak energii może zakończyć się nie tylko ostatnim miejscem w wyścigu, ale także kłopotami ze zdrowiem.