Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lasy-wroclaw.pl/includes/menu.inc).

Każdy, kto posiada stadninę, chce, by jego konie były zdrowe i zadbane - z tego powodu karmi je najlepszymi dostępnymi paszami razem z otrębami

Stadnina wydaje się być najlepszym miejscem dla fanów koni. Zazwyczaj właściciele mają więcej niż kilka koni. Każdy wierzchowiec musi mieć swój boks i odpowiednią dawkę paszy.


Szelki
Author: Isa Costa


Trzeba także troszczyć się o jego czystość.
Uczucie do rumaków może rodzić się w człowieku wiele lat lub eksplodować wielkim żarem. I jeżeli dopadnie już nas strzała amora, to zostaje ona w nas aż do grobowej deski. Niektórzy swą miłość do rumaków przekuwają w biznes i zakładają stadninę. Będą zobligowani wówczas zmierzyć się z kilkoma kwestiami. Po pierwsze, konie (sprawdź sylwester agroturystyka z stajniaiskra.pl) uwielbiają czystość i regularne wycieczki. Żaden nie ma ochoty przebywać w stajni. Wtedy w ich oczach pojawia się smutek. Jeżeli pragniemy, żeby nasze wierzchowce były zdrowe należy również karmić je paszami najwyższej jakości. Należy do jedzenia wsypywać też suplementy, które wesprą układ immunologiczny zwierząt i wspomogą ich mięśnie. Idealnym rozwiązaniem są otręby ryżowe dla koni. Są one bogate w tłuszcze, a szczególnie w kwas felurowy. Udowodniono już kilkadziesiąt lat temu, że wpływa on dobrze na rozwój tkanki mięśniowej. Poza tym, otręby są bogate w witaminy E oraz te z grupy B. Witamina E jest niezwykle ważna w procesie powstawania układu odpornościowego, a witaminy B są niezbędne dla układu nerwowego. Otręby bywają wysokokaloryczne.


Ma to wielkie znaczenie dla koni sportowych, gdyż zbyt mała ilość kalorii i powiązany z tym brak energii może zakończyć się nie tylko ostatnim miejscem w wyścigu, ale także kłopotami ze zdrowiem.