Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lasy-wroclaw.pl/includes/menu.inc).

Ten, kto trzyma w domu zwierzaka, powinien mieć również dla nich weterynarza

Zwierzęta są dla ludzi zazwyczaj członkami rodziny — wobec tego dbamy o nich w czasie choroby.


Każdy zwierzak trzymany w domu musi chociaż raz na jakiś czas jechać do weterynarza.


jazda konna
Author: Shannon Veerkamp
Source: http://www.flickr.com
Oceni on ogólnie zdrowie naszego pupila i stworzy dla niego książeczkę zdrowia. W niej będą wpisywane wszystkie kolejne wizyty i zabiegi. Rzecz jasna odmienna jest procedura z różnymi zwierzętami. Z jaszczurkami dla przykładu nieczęsto właściciel chodzi do przychodni weterynaryjnej. Z kotkami już bardziej regularnie, a najczęściej weterynarz pogotowie weterynaryjne świdnica przyjmuje z pewnością psiaki. Czworonogi zwykle się chipuje, żeby informacja o ich właścicielu znalazła się w spisie. To samo dotyczy kotków. Je też często poddaje się sterylizacji. Jest to zabieg, który przeprowadza się dla ogólnej korzyści. Domownicy nie będą musieli przeżywać męki, gdy kot będzie szaleć podczas rui, a sam kot (szczególnie kotka) na pewno nie będzie miał problemów zdrowotnych. Przy wyborze weterynarza musimy kierować się poleceniami bliskich albo ocenami w internecie. Dobrze byłoby wyszukać takiego weterynarza, który zatrudniony jest w dobrze wyposażonej klinice. Powinny znajdować się tam aparaty przykładowo do robienia USG i zdjęć rentgenowskich. Dzięki temu w nagłych przypadkach będzie dało się natychmiast stwierdzić, jakie są obrażenia.


Co ważne, musimy także zaobserwować, jakie lekarz ma podejście do zwierząt. Powinien być cierpliwy oraz umieć sobie zjednywać ich przyjaźń. Osoby nerwowe i nadpobudliwe nie są chyba dobrymi specjalistami w takiej dziedzinie.