Zakupy i sprawunki w Katowicach czyli co ciekawego mogą zaproponować dwie największe handlowe galerie w tym mieście.

Katowice od długiego czasu są uznawane za stolicę Śląska, potwierdza to zresztą doskonale współczesny administracyjny układ, w jakim Katowice stanowią stolicę województwa śląskiego. W samych Katowicach jest ponad 300 tysięcy mieszkańców, kilka razy więcej w okolicznych miejscowościach, ciężko więc być zdziwionym, że w tym rejonie w dynamiczny sposób rozwija się zorganizowany handel. Rzecz jasna podstawę stanowią tu duże markety, na obszarze Katowic działają chyba wszystkich liczących się w naszym kraju firm.

Katowice
Author: Kris Duda
Source: http://www.flickr.com
Dużo, tak samo jak w pozostałych miastach, jest również różnych dyskontów, no i rzecz jasna cały czas nieźle się trzymają niewielkie, osiedlowe sklepiki, w których warto kupić oferty na stronie Ta część handlu chyba się najszybciej rozwija, o ile w roku 2011 było około 40 supermarketów, o tyle trzy lata później już dwa razy więcej. Wiele osób ma obawy, że w pewnej chwili w mieście tym będą tylko dyskonty i banki, zresztą takie zjawisko niepokoi włodarzy, którzy zastanawiają się, jak da się by było zapanować nad tą sytuacją.

Lecz zakupy w Katowicach to nie jedynie sklepy i markety, ale również kilka sporych galerii handlowych, w których można zakupić Overmax Vertis EXPI czarny. Niewątpliwie ogromną rolę w lokalnym handlowaniu odgrywa Galeria Katowice, położona w sąsiedztwie dworca kolejowego.

Jeśli interesuje Cię omawiany wątek, to przejdź do witryny i poznaj pokrewne informacje dotyczące takiego zagadnienia. Pochłoną Cię całkowicie.

Oferta tej galerii to kilka poziomów, na jakich działa prawie 250 sklepów większości znanych i cenionych w naszym kraju marek, restauracje, kawiarnie i bary, a także duże kino, w jakim da się wypocząć po wyczerpujących zakupach.Centrum handlowe
Author: Robert Linsdell
Source: http://www.flickr.com
Galerię zaprojektowano z dużym smakiem i elegancją, będąc jednym z najładniejszych obiektów tego typu na terenie Śląska. Tak samo wiele osób twierdzi o Silesii City Center, funkcjonującej od prawie dziesięciu lat galerii uważanej za największy obiekt tego typu w rejonie. Liczby nie kłamią, powierzchnia blisko stu tysięcy metrów kwadratowych i około trzystu 300 sklepów wrażenie jednak robią. Lecz najlepiej tę galerię wyróżnia liczba marek, swoje filie mają tam otwarte firmy, których nie można spotkać w konkurencyjnych galeriach w miejscowościach w najbliższej okolicy.