Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lasy-wroclaw.pl/includes/menu.inc).

Czas na domowy zielnik

Nutka świeżej mięty w herbacie, niepachnąca bazylia oraz oregano w sosie pomidorowym czy świeża pietruszka do rosołku, brzmi smakowicie.


Jednakże nim nabędziemy nasiona lub sadzonki ziół zastanówmy się, czy a także do czego zamierzamy ich używać.


mech


Często zielnik domowy powstaje pod wpływem impulsu - u ogrodnika czy też w markecie nabywamy nasiona bądź sadzonki ziółek, które akurat są pod ręką. Przynosimy je do domu albo ogródka po czym szybko zapominamy nazwy roślin jak też ich zastosowanie. Zanim więc wyruszymy na sprawunki, odpowiedzmy sobie na proste pytanie - po co pragniemy uprawiać zioła?
pompy
Source: flickr.com


domy
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com


Pierwszym oraz prawdopodobnie najistotniejszym powodem będzie ich użycie jako dodatku do dań. Stąd przed założeniem zielnika przeanalizujmy: jakie zioła trafiają z reguły do naszych potraw, a jakiego rodzaju chętnie byśmy tam widzieli. Nie będzie sensu kupować oraz pielęgnować przykładowo cząbru, z jakim nie będziemy wiedzieć, co zrobić.

Zaintrygowały Cię opracowane przez nas teksty? Zatem z przyjemnością chcemy rzec Ci, że oczekuje na Ciebie następny interesujący artykuł pod tym linkiem.

Z tego też powodu powinniśmy zaplanować zielnik tak, ażeby faktycznie był pod dłonią. Po zioła, jakie posadzimy na drugim końcu ogródka nie będzie nam się chciało pójść w czasie przygotowywania prędkiego posiłku.

Zaintrygował Cię taki wpis? To ekstra, jednak kliknij ten odnośnik, ponieważ oprócz tego mamy również inny pokrewny artykuł, który warto zobaczyć tutaj.

Ważnym argumentem przy wyborze roślinek do zielnika są ich właściwości lecznicze - mogą być pomocne przy walce ze stresem, z problemami trawiennymi czy przeziębieniem. Nie wszystkie ziółka wyrosną z nasionek i nie wszystkie będą chciały rosnąć w doniczkach.


Ale jeśli mamy możliwość posadzenia swoich roślinek to na trawienie na pewno świetnie wpłyną kolendra, tymianek, piołun a także lubczyk. Natomiast uspokajające działanie ma melisa czy lawenda.