Ekologiczne wykorzystanie wody deszczowej w domu

Jesienna słota służy zastanawianiu się nad tym co dookoła nas. Osobiście uwielbiam jesień. Można sobie wtedy spokojnie usiąść i popatrzeć w deszcz. Lubię sobie wówczas myśleć o rozmaitych rzeczach. Mam mały ogródek i zerkając na niego myślałem jak dużo wody się marnuje. Pewnego dnia począłem zastanawiać się jak mógłbym temu zapobiec, tym bardziej że mam malutkie dzieci, i pożądałbym by żyły w możliwie czystym otoczeniu.


pojemniki na śmieci, segregacja odpadów
Source: http://environmental.kingspan.pl/


Ponieważ jednak uważam, że rozpoczynać zmianę świata na lepsze powinno się od siebie samego postanowiłem wystarać się o pojemniki na deszczówkę by wykorzystać ją potem do podlewania ogródka w suche dni Zanurzając się więc w temacie, zarzuciłem jednak dość prędko początkowego projektu, by jako pojemnik płuczka piasku wykorzystać starą beczułkę na kapustę, która dotąd zalegała w piwnicy. Powodem zmiany decyzji był fakt, iż takie pojemniki na deszczówkę nie chronią dostatecznie wody przed światłem, co może spowodować rozrost glonów przez co obniżyć jakość deszczówki, a nawet powodować że nie będzie ona zdatna do nawadniania ogródka.


Nowoczesne ekologiczne pojemniki natomiast, wykonane są z niezwykle odpornego tworzywa sztucznego, a więc woda znajdująca się wewnątrz nie nagrzewa się i nie ma do środka dojścia światło. Ekologiczne pojemniki na deszczówkę można wykorzystać nie wyłącznie jako źródło wody do nawadniania ogrodu gdy nadejdzie susza, ale również jako źródło wody do przeznaczeń gospodarczych. Rzecz jasna podobna instalacja zasilająca lokal mieszkalny wymaga nieco pracy oraz funduszy.


Trzeba będzie dla przykładu połączyć ekologiczne pojemniki z kanalizacją opadową, by zabezpieczyć się przed zbyt wysokimi opadami, które mogłyby spowodować przelanie zasobników i niewielki potop zapoznaj się z ofertą na . Dla bardziej zamożnych użytkowników możliwe jest użycie elektronicznego kierowania taką instalacją, które może podwyższyć skuteczność instalacji, a dzięki temu bardziej zwiększyć oszczędność wody pitnej.
Na koniec należy wspomnieć, że ekologiczne pojemniki możemy swobodnie łączyć se sobą dla jeszcze większych oszczędności . Dzięki podobnej instalacji nie dość że zatroszczymy się o środowisko przyrodnicze lecz też o własną kieszeń.