Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lasy-wroclaw.pl/includes/menu.inc).

Właściwie wypielęgnowany i utrzymywany trawnik może być nie jedynie elementem dekoracyjnym,ale spełniać określone funkcje, które wcześniej w związku z nim zaplanowaliśmy.

Trawnik jest w stanie pełnić dużo funkcji i wszystko zależy od tego, jak obmyśliliśmy sobie jego przeznaczenie. Jeśli ma być miejscem, które będzie wyznaczone zarówno do wypoczynku jak też do tego, aby móc na nim pograć w piłkę, jesteśmy zobligowani odpowiednio o niego zadbać.
urządzania
Author: ComPress S.A.
Source: ComPress S.A.


nawóz do trawy
Author: Icopal S.A.


Ogród jesienią
Author: wickenden
Source: http://www.flickr.com/photos/wickenden/4027290616/


Na przekór masowej opinii, wypielęgnowanie wspaniałego i użytecznego trawnika wcale nie jest łatwe i wymaga dużej liczby zabiegów, aby prezentował się wspaniale i nie straszył gości swoim wizerunkiem. By otrzymać cudowna barwę trawnika i aby pozostawał on właściwie mocny kiedy będzie się po nim chodzić musimy nabyć konkretny nawóz do trawy. Chociaż brzmi to trywialnie zważywszy na fakt, że co jak co lecz trawa rośnie wszędzie jest to niestety wymagane. Właściwie dobrany nawóz do trawy bowiem zapewni jej wszystko to, czego potrzebuje do wspaniałego prezentowania się, a jasne że wymaga ona nie tylko podkaszania, lecz także przekazania jej odpowiednich pierwiastków mających wpływ na jej wspaniały wygląd. Prawie każdy nawóz do trawy zawiera w swoim składzie azot, który jest niezbędnym pierwiastkiem do życia roślin, a dzięki zastosowaniu go trawnik mocniej się krzewi. Dodatkowo każdy nawóz do trawy musi zawierać w swoim składzie fosfor odpowiedzialny za porost roślin, no i to jasne takie pierwiastki jak potas, magnez i wapń. Poza tym należy pamiętać o tym, aby Kompostowanie rozpocząć wiosną, a zakończyć pod koniec września, aby trawa miała czas przygotować się do zimy.
warto zaznaczyć , iż stosując się| do wspomnianych metod czyli używając nawóz do trawy w właściwych okresach jak i kosząc ją właściwie często doprowadzimy do tego , że nasz trawnik będzie prezentował się fantastycznie pomimo tego, iż będzie mocno przez nas używany to i tak zatrzyma doskonały wygląd. Trawa będzie silna , nabierze właściwie intensywnej barwy, a wszystko to spowoduje, iż będzie niesłychaną atrakcją naszego ogrodu.