PIT

W jaki sposób uprościć sobie sprawę rozliczenia skarbowego w nadchodzącym roku?

rozliczenia
Source: pixabay.com
Wymaganie dorocznego składania deklaracji podatkowej jest dla wielu Polaków ogromnym utrapieniem. Przygotowanie dobrze wykonanego formularza wiąże się z wielkimi komplikacjami i dużą ilością korekt. Jest jednak nadzwyczaj prosty sposób, aby sobie to usprawnić.

Zaliczka na podatek od wynajmu, rozliczanie podatku za wynajmowanie

Mieszkanie
Author: Karl Baron
Source: http://www.flickr.com
Kiedy chcemy od kogoś wynająć mieszkanie często nie mamy bladego pojęcia na temat wynajmowania lokalu mieszkalnego. Ale to nie my musimy być oświeceni w tej kwestii, o wiele więcej musi wiedzieć osoba, która postanowiła konkretne mieszkanie nam wynajmować. Istnieje coś takiego jak zaliczka na podatek od najmu.

Pora rozliczeń finansowych jest dla ludzi istotnym stresem - w jaki sposób to sobie usprawnić?

program do rozliczenia pit 2016
Author: leyla.a
Source: http://www.flickr.com
Tworzenie deklaracji fiskalnych drogą internetową jest o wiele bardziej komfortowe i szczędzi mnóstwo czasu przeciwnie do czasochłonnego czekania w kolejkach do urzędu skarbowego.

Posiadasz swoją firmę? Pamiętaj o zadeklarowaniu podatku

portal podatkowy
Author: swimboy1
Początkowy kwartał każdego roku to ciężki czas dla ludzi mających własne firmy. Bowiem wówczas przychodzi pora na opłacenie podatków od ubiegłorocznych dochodów. Wielu menadżerów bowiem rozlicza się raz w roku, dlatego jest to dla nich spory cios finansowy. Jeżeli sam prowadzisz swój osobisty interes, nie zapomnij aby właściwie sporządzić deklarację podatkową. Bowiem jeżeli ukryjemy przychody, nawet bezwiednie, w przypadku kontroli czeka nas spora kara.

Pages