Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lasy-wroclaw.pl/includes/menu.inc).

Trenuj z głową – buduj mięśniową masę tak samo na siłowni jak również w domu

Wzmacnianie mięśni to cel wielu z nas. Jak ćwiczyć, by szybko wypracować upragnioną sylwetkę? Nim zabierzemy się do trenowania, trzeba uświadomić sobie kilka wyjątkowo ważnych faktów. By wyrabiać mięśnie musimy nie zapominać o kilku ważnych czynnikach.

Siłownia, ćwiczenia
Author: marshel
Source: http://www.sxc.hu
Po pierwsze wyjątkowo ważna będzie dyscyplina. W sytuacji w której pominiemy niektóre treningi bądź także zrobimy sobie leniwą przerwę w treningu, będziemy mogli zniszczyć wszystko to po co tyraliśmy.

Oprócz tego bardzo ważna jest specjalistyczna dieta. Przed tym jak rozpoczniemy trening siłowy musimy dokonać konsultacji z lekarzem, jaki przypisze nam co trzeba spożywać a także w jakich dozach. Nie konsultując się z lekarzem możemy nie uzyskać swoich celów, lecz również nadwyrężymy swoje zdrowie.

Nieważne czy idziemy na profesjonalną siłownię, lub także nabywamy wyposażenie do swojego lokalu mieszkalnego. Trzeba wiedzieć, że aby właściwie wyrobić masę mięśniową konieczne są pewne urządzenia.

Treningi aerobowe będą dla jednostek, chcących spalić parę kilogramów. Jednocześnie zupełnie nie jest on przystosowany dla osób, jakim zależy na mięśniach. A więc zamiast wioślarza zastanów się nad treningową ławką. Istnieje bardzo wiele ćwiczeń, posiadających świetny wpływ na mięśnie. Przykładowo trening siłowy na ławce z modlitewnikiem.


W stosunkowo krótkim okresie można wyrobić sobie mięśnie przedramion, jakich nie wstydziłby się żaden kulturysta. Jednak bywają narzędzia, na jakich można prowadzić bardziej zróżnicowany trening siłowy. Przykładowo stacja do ćwiczeń pozwala na ćwiczenia zarówno górnych, jak również innych mięśni.

W sytuacji gdy nie mamy zbyt wiele powierzchni w mieszkaniu, warto byłoby kupić bardziej poręczne sprzęty. Przykładem mogą być poręcze i drążki. Na opisywanych narzędziach można perfekcyjnie ćwiczyć mięśnie grzbietu a także brzucha. A przy tym do ich zamontowania trzeba zaledwie wywiercić kilka otworów. Widać więc, że profesjonalną siłownię można zbudować także w niedużym domu.